Встановлення дефібриляторів у громадських місцях Києва

Громадська організація «Розбудова» розпочинає програму впровадження автоматичних зовнішніх дефібриляторів (АЗД) у громадських місцях Києва.

Застосування автоматичних зовнішніх дефібриляторів є однією з ланок базових заходів ланцюга виживання за останніми Рекомендаціями Європейської Ради Реанімації 2010 року. Раптова зупинка серця – одна з найважливіших проблем сучасної медицини , яка може торкнутися кожної людини. Встановлення АЗД в громадських місцях допоможе врятувати багато людей. Сподіваємось, що в майбутньому АЗД будуть доступні у всіх громадських місцях України.

Проект передбачає встановлення автоматичних зовнішніх дефібриляторів-АЗД («Saver One» в наступних громадських місцях:

1. Національний палац мистецтв «Україна», за адресою: вул. Червоноармійська, 103, Київ (кількість місць -3714),

2. Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, за адресою: площа Івана Франка, 3, Київ (кількість місць -928),

3. Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки, за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 5, Київ (кількість місць -950),

4. Національна опера України імені Тараса Шевченка , за адресою: вул. Володимирська, 50, м. Київ (кількість місць -1300),

5. Київська міська державна адміністрація, за адресою: вул. Хрещатик, 36, Київ.

6. ДП «ПАЛАЦ СПОРТУ» за адресою: 01601 Київ, Україна, Спортивна площа, 1 (кількість місць - 7 000)

Випадки виникнення раптової зупинки серця коливаються в діапазоні між 0,36 -1,28 на 1000 мешканців на рік. В Україні щорічно  реєструється 50 000 випадків гострого інфаркту міокарда. Якщо допомогу не надано у перші ж хвилини, можливості зберегти життя через 10 хвилин після початку синдрому раптової зупинки серця (РЗС) практично немає. Єдиним, найефективнішим  методом зниження смертності, спричиненої РЗС, є дефібриляція, тобто процес відновлення нормального серцевого ритму за допомогою проведення високовольтного розряду. Якщо дефібриляцію проведено в оптимальний термін, коефіцієнт виживання зростає до 90 %.

Головною причиною смерті серед дорослого населення в усьому світі є раптова кардіальна смерть (РКС). Вона може виникнути не тільки при діагностованих раніше захворюваннях серця, але й у людей, які до моменту смерті вважалися здоровими. Раптова кардіальна смерть (РКС) виникає, як правило, без будь-яких передвісників. У більшості випадків раптова кардіальна смерть трапляється за межами лікувального закладу, причому 80% припадає на громадські публічні місця, враховуючи на робочі місця, де частіше за все немає можливості надати екстрену реанімаційну допомогу, у тому числі й дефібриляцію.

Навіщо потрібні дефібрилятори

Електрошок, відомий як дефібриляція, у такій ситуації є єдиним можливим засобом відновлення нормального ритму серця. Серцево-легенева реанімація (дихання рот в рот і непрямий масаж серця) дозволяє виграти деякий час, необхідний для підготовки та проведення дефібриляції, але тільки своєчасна дефібриляція дозволяє зберегти життя людині.

Своєчасна дефібриляція (розряд, електрошок) – це дефібриляція, здійснена протягом перших 5 хвилин після виникнення кардіальної катастрофи. З кожною хвилиною затримки шанси на виживання падають на 10-15%. Після 7-10 хвилин з моменту виникнення фібриляції повернути пацієнта до життя стає практично неможливим.

Урядами країн Європи та Америки проголошено вирішення проблеми раптової кардіальної смерті стратегічно важливим завданням. Підтвердженням цього є розробка та законодавче затвердження урядами низки країн Європи та США рекомендацій щодо оснащення автоматичними зовнішніми дефібриляторами різних закладів та громадських місць.

У США, наприклад, цей прилад має кожний сімейний лікар, встановлення АЗД є обов’язковим у кожній державній школі. У більшості країн світу автоматичні зовнішні дефібрилятори є в патрульних машинах, автомобілях швидкої медичної допомоги, рятувальних бригадах пожежної служби; установлені в залах торгових центрів, залізничних вокзалів і автобусних станцій, аеропортів; в готелях; концертних та ігрових залах; плавальних басейнах; на громадському транспорті.

Звичайно, при такому підході позитивний результат не змусив себе чекати.

Зважаючи на підтверджений практичний досвід США та країн Європи, проведення своєчасної дефібриляції за межами лікувального закладу можна забезпечити лише за наявності в громадських місцях  автоматичних зовнішніх дефібриляторів (АЗД). Існують розроблені методики навчання з використанням тренувальних дефібриляторів, муляжів, дистанційних імітаторів моделювання серцевого ритму, відеоматеріалів, інструкцій та ін.

Американська асоціація кардіологів рекомендує обов’язково розміщувати АЗД у публічних громадських місцях, закладах, офісах, підприємствах.

Європейська спілка кардіологів та Європейська рада реаніматологів одностайно підтвердили головну роль автоматичного зовнішнього дефібрилятора у вирішенні проблеми раптової кардіальної смерті. У країнах Європи розроблені та реалізуються програми впровадження АЗД, навчання дефібриляції та прийомам серцево-легеневої реанімації немедичного персоналу – людей, не медиків, які можуть опинитися біля потенційної жертви раптової зупинки серця. ГО «Розбудова» планує залучати інструкторів Всеукраїнської ради реанімації та Всеукраїнської асоціації студентів-медиків до проведення інструктажів персоналу в громадських закладах, де будуть встановлені АЗД.

Служби  швидкого реагування  просто не встигають, так як середній час приїзду машини швидкої допомоги в обласному центрі складає 15-20 хвилин, а відновити сердечний ритм можливо тільки у перші-5-6 хвилин. Можна зробити висновок про те, що тільки АЗД може врятувати пацієнта від раптової кардіальної смерті.

Основні характеристики дефібриляторів-АЗД («Saver One»)

– 98% ефективності першого розряду (здійсненого в перші хвилини кардіальної катастрофи);

– портативність, захист від ударів, падінь, вібрації — необмежені можливості використання дефібриляторів у будь-яких екстремальних ситуаціях;

– постійна готовність до використання — відсутність необхідності постійної підзарядки приладу, система та індикація автоматичного щоденного самоконтролю;

– автоматичний вибір потужності розряду залежно від імпедансу тканин пацієнта, його ваги та зросту, тобто обирається максимально ефективний та безпечний розряд, що найбільш ефективно впливає на серце;

– простота та комфортність використання — керування приладом здійснюється за допомогою однієї кнопки;

– голосові підказки дій у тому числі російською, українською – мінімізація помилок та оптимізація здійснення успішної дефібриляції;

Згідно даних закордонної статистики 250 000 людей у США та 70 000 людей у Європі  помирають від раптової зупинки серця. В Україні, у випадку позалікарняної зупинки серця, виживає тільки 1% людей.

Змінити ситуацію до найкращого можливо  тільки, якщо встановлювати АЗД в місцях великого скупчення людей, де вірогідність зупинки серця найбільша. Наявність та доступність АЗД – важливий момент в рятування життя!

Наша мета – привернути увагу суспільства до боротьби з серцево-судинними захворюваннями та інформувати населення про проблеми раптової зупинки серця. А найголовніше – врятувати життя українців!

Громадська організація «Розбудова» пропонує всім небайдужим долучитися до проекту встановлення дефібриляторів у громадських місцях міст та селищ України.

Стань частиною ланцюга виживання – врятуй життя українців!

Більш детальну інформацію про проект, а також можливості співпраці, дізнайтеся у волонтерів ГО «Розбудова»:

  • e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • По телефону +38 (044) 528-53-85
  • За адресою м.Київ, вул.Предславинська, 43/2

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com