Клінічні відходи на сміттєзвалищах. Продовжуємо фіксувати порушення

Громадська організація «Розбудова» продовжує збирати інформацію про стан поводження з клінічними відходами у медичних закладах міста Києва, оброблювати та аналізувати її.

Узагальнена картина проведеного моніторингу дасть змогу розробити законодавчу базу у сфері поводження з даним видом небезпечних відходів, з урахуванням реальних можливостей українських медичних закладах за прикладом інших країн світу (з результатами першого етапу збору інформації можна ознайомитися у матеріалі «Екологічна безпека: порушення поводження з клінічними відходами» від 26 грудня 2014 року).

В останній тиждень 2014 року об'єктом дослідження нашої організації стали наступні медичні заклади м. Києва:  Київська міська клінічна лікарня №1 (вул. Харківське шосе, 121), Київська міська клінічна лікарня №3 (вул. Солм’янська, 17) та Протитуберкулезний диспансер (вул. Васильківська, 35).

В Київській клінічній лікарні №1 Дніпровського району, що знаходится за адресою вул. Харківське шоссе, 121, ділянка для збору побутових відходів знаходиться у занедбаному стані, пакети з відходами цілеспрямовано залишають поряд зі сміттєвими баками. Місцеві безхатченки за окрему плату від керівництва лікарні перебирають відходи, відсортовують мукулатуру, а все інше тоді вже скидають у сміттєві контейнери. Про це під час неформальної розмови повідомив нам безпритульний, який «працює» у лікарні. Нами було сфотографовано, що у баках, окрім побутових відходів, вже традиційно для київських медичних закладів, знаходилися відпрацьовані системи, підгузки, шприці (разом із голками!) та багато іншого. У контейнерах порпаються тварини та люди, а це може призвести до поширення бактерій, інфекцій та вірусів містом.

Спілкуючись із головною медсестрою даного медичного закладу, ми помітили, що запитання про клінічні відходи її спантеличили: склалося враження, що медичний працівник вперше чує про те, що клінічні відходи потребують вивезення та утилізації окремо від інших. Вона постійно звертала увагу на те, що біологічні відходи лікарня знищує у київському крематорії на Байковому цвинтарі. А ось шприців, систем, пелюшок у сміттєвих баках, за словами головної медсестри, немає і бути не може. Куди ж саме вони діваються - з'ясувати так і не вдалося. Вже вкотре нам не щастить зустрітися у медичних закладах із людиною, яка відповідає за збір та вивезення клінічних відходів: такі люди зазвичай знаходяться у відрядженнях, на лікарняному, у відгулі тощо... Такі собі невловимі спеціалісти.

Ситуація у Київській клінічній лікарні №3 Солом'янського району що знаходится за адресою  вул. Солм’янська, 17, мало чим відрізняється у сфері поводження з відходами.

У сміттєвих контейнерах знаходимо клінічні відходи в усьому своєму розмаїтті. Але на території лікарні поряд з ділянкою для збору сміття, знаходиться згарище, на якому безхатченки щоденно, знову ж таки за плату з боку керівництва лікарні, зпалюють мішки з відходами. Проходячи повз таке згарище, яке днями тліє, має специфічний сморід із металевим присмаком, дихайте глибше! І тоді в шановних лікарів завжди буде робота! Також допитливий може зазирнути у шпаринку паркану прямо за сміттєвими баками, де розташувалося місцеве сміттєзвалище. А любителів фауни запрошуємо на нічний візит: ви побачите зграю знахабнілих пацюків, що весело розтаскують підгузки, пелюшки та інші відходи територією лікарні. Вражаюче видовище! Поспілкуватися з керівництвом медичного закладу нам не вдалось, у зв'язку з їх клопотами. Проте вже незабаром ми обов'язково повернемося сюди на розвідку.

Останнім пунктом призначення тижневого моніторингу став тубдиспансер за адресою вул. Васильківська, 35. Приємно здивував належний стан сміттєвих ділянок та відсутність клінічних відходів у контейнерах на території лікарні.

Другий тиждень моніторингу медичних закладів міста Києва, на жаль, показав тенденцію до недбалого ставлення керівництва лікарень до клінічних відходів, можливо, це відбувається через відсутність чітких механізмів контролю з боку держави та громадськості до поводження з даним видом небезпечних відходів. Протягом січня 2015 року наша громадська організація продовжить дослідження стану сміттєвих ділянок медичних закладів міста Києва для подальшого аналізу та пошуку шляхів вирішення цієї екологічної проблеми.

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com