Інструкція від ГО «Розбудова»: як поводитися з клінічними відходами

Громадська організація «Розбудова» продовжує займатися розробкою інструкцій щодо поводження з відходами з  медичних установ, або клінічними відходами. Тому важливо розуміти наступне:

Відходи медичних установ або клінічні відходи, також відомі як біомедичні відходи потребують особливої уваги, коли мова заходить про їх збирання, вивезення та утилізації, необхідних для утримання інфекційних матеріалів.

Безвідповідальне ставлення до даного виду відходів може призвести до поширення хвороб серед людей, які звернулись по допомогу в медичний заклад чи просто прогулювались в сквері на території цього закладу через порушення гігієнічних норм.

Клінічні відходи можуть бути у вигляді рідин (наприклад, кров), сюди також відносяться і гострі предмети, такі як голки, скальпелі та інші подібні вироби, які можуть призвести до пошкодження шкіри людини, також повинні бути ретельно видалені і утилізуватися відповідним чином.Збування відходів з медичних установ через несанкціоновані компанії або приватних осіб є порушення законодавства України. "Закон про охорону навколишнього середовища" свідчить, що поводження з небезпечними відходами здійснюється лише за наявності відповідно ліцензії та лише в рамках її ліцензійних умов . Будь-який відступ від викладених процедур по видаленню відходів, або будь-який акт, який ставить під загрозу здоров'я або безпеку людини, є кримінально карним діянням.

Правові та процесуальні аспекти утилізації клінічних відходів - це етичні та соціальні обов'язки кожного фахівця охорони здоров'я. Це відповідальність, яка підпадає під сферу «насамперед не нашкодь», який є першим принципом медичної етики.

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com