Ліцензії винуватцям еко-катастрофи анульовані остаточно

У травні цього року вся Україна з тривогою спостерігала за екологічною катастрофою у Шостці, що на Сумщині.

Там просто неба у старий кар'єр було вилито суміш гептилу та пестициди. Речовин, які надто шкідливі для людей та навколишнього середовища. Завдяки активності громадських організацій та простих громадян замовчати проблему не вдалося. На сайті ГО «Розбудова» ледь не щодня надходили звістки з місця подій, наші волонтери шукали винуватців, зробивши власне розслідування причин трагедії. Спеціальний репортаж з Сумщини випустив телеканал «Інтер»… Як не намагалися місцеві чиновники, проблема вийшла на державний рівень.

А 5-го червня, символічно, у Всесвітній день охорони навколишнього середовища, стало відомо, що Міністерство екології та природних ресурсів України оприлюднило інформацію про анулювання трьох ліцензій підприємствам у сфері поводження з небезпечними відходами, які причетні до катастрофи у Шостці. Це ТОВ «Переробка технічних відходів», ТОВ «Безпечні технології утилізації» та ТОВ «Сервісний центр регенерації масел».

Зрозуміло, що винуватці із цим рішенням не погодились і двоє останніх подали апеляцію (дивіться за посиланням) на звітне рішення. Сьогодні, 26 червня, о 10:00 відбулося засідання Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України, де було розглянуто апеляції.

Маємо повідомити, що апеляції було відхилено, тож три вищезазначені компанії остаточно позбавлені можливостей займатися утилізацією відходів.

Нехай невелика, але це перемога. В тому числі громадськості та ГО «Розбудова», які весь процес тримали під пильним контролем та довели його до логічного завершення.

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com