Монсанто – ГМО, Агент Оранж, Раундап

Monsanto Company (укр.Монсанто) – транснаціональна корпорація, світовий лідер біотехнології рослин.

Основна продукція її виробництва: генетично модифіковані насіння кукурудзи, сої, бавовни, а також найпоширеніший у світі гербіцид « Раундап». Заснована Джоном Френсісом Куїнн (англ. John Francis Queeny, 1859–1933) в 1901 році як чисто хімічна компанія, «Монсанто» за останні сто років еволюціонувала в концерн, який спеціалізується на високих технологіях в галузі сільського господарства. (інформація з Вікіпедія)

А ось інформація про яку в компанії не люблять згадувати та викладати в офіційних джерелах:

Серед інших продуктів компанії були підсолоджувач аспартам (під торговою назвою «NutraSweet»), бичачий соматотропін (BST), а також поліхлоровані біфеніли ПХБ і сумнозвісний «Агент Оранж» (містив гербіцид 2,4,5-T з домішкою діоксинів).

У 1960-і роки «Монсанто» була лідируючим виробником « Агента Оранж», що застосовувався для дефоліаціі рослинності під час війни у В'єтнамі . За це компанії довелося виплатити компенсації ветеранам В'єтнамської війни в 1984 році. За повідомленнями В'єтнамського товариства постраждалих від діоксину, з трьох мільйонів в'єтнамців, які зазнали отруєння діоксинами, до 2008 року близько мільйона чоловік у віці до 18 років стали спадковими інвалідами. В'єтнамцям було відмовлено у виплатах компенсації.

Далі мова піде про найпоширеніший неселективний гербіцид Раундп (гліфосат)  , який вільно використовується в Україні . 20 березня  Міжнародне агентство з дослідження раку (МАДР) Всесвітньої організації охорони здоров'я виступило із заявою, в якому гліфосат (основний компонент гербіциду Раундап) був класифікований як «ймовірно канцерогенний» і як «достатньо продемонстрував» генотоксичність у тварин. Ця заява про зміну класу токсичності до 2а набула широкого розголосу у світових ЗМІ, закликаючи компанію Монсанто негайно приступити до зниження збитку. Далі посилання на сторінку Міжнародне агентство з дослідження раку, яке є складовою частиною ВООЗ (на англійській мові)

Також хочемо надати посилання де повністю описана історія з продуктом Раундам (гліфосат) та його реєстрацією

Щодо до діяльності компанії «Монсанто», ось інформація з офіційного сайту компанії:

У 1991 році «Монсанто» стала першою іноземною компанією, яка підписала контракт на постачання засобів захисту рослин в Україну. У 1992 році було відкрито київський офіс.

«Монсанто» виробляє в Україні та імпортує до України якісне та високопродуктивне насіння кукурудзи, ріпаку та овочів лише традиційної селекції. Насіння кукурудзи та ріпаку «Монсанто» представлене в Україні брендом ДЕКАЛБ, насіння овочів – брендами «Семініс» та «Де Ройтер», засоби захисту рослин –брендами «Раундап», «Харнес», «Монітор», «Гвардіан Тетра» та «Актімум».

Всі вказані вище продукти Монсанто регулярно завозить та реалізує на території України, але просто продажу виявилось замало компанія вже в друге намагається побудувати в Україні свій завод. Перша спроба була в Вінницькій області, далі за посиланням докладніше.

А ось друга спроба зовсім засекречена ні офіційної інформації на сайті, ні звіту про громадські слухання та обговорення ніде не має.

Тому ми офіційно звертаємось до компанії «Монсанто Україна» з проханням відповісти на питання , відповідь на які чекає українське суспільство:

1.Згідно до положень Орхуської конвенції, прокоментуйте та надайте офіційні пояснення до заяви Міжнародного агентства з дослідження раку (МАДР) Всесвітньої організації охорони здоров'я стосовно гербіциду Раундап, який був класифікований як «ймовірно канцерогенний» і як «достатньо продемонструвавший» генотоксичність у тварин.

2.Прокоментуйте звернення Депутатів Європарламенту  до комісара ЄС зі здоров'я Вітяніс Андрюкайтіс з проханням не давати повторне схвалення на використання в Євросоюзі Раундап, гербіциду виробляється американським ГМО-гігантом Monsanto. Лист підписали 67 євродепутатів.

3.Прокоментуйте інформацію, яка є в вільному доступі в мережі Інтернет та заяву про будівництво та відкриття заводу Монсанто в Україні в 2016 році від Айварас Абромавичус.

4.Якщо будівництво ведеться просимо надати протоколи громадських слухань та обговорень з цього питання.

Згідно законів України «Про громадські організації» та «Про інформацію» ГО «Розбудова» надіслала офіційні запити Голові Почуйківської сільської ради Гнєдко Наталії Віталіївні, Директору МПП ФІРМА «ЕРІДОН» та Генеральному директору ТОВ «Монсанто Україна» Hugh Grant із проханням повідомити про розташування відокремленого підрозділу (підприємства, заводу) ТОВ «Монсанто Україна». Згідно ЗУ, відповідь має бути надана впродовж 30 днів з моменту подання запиту. Чекаємо, усі відповіді та подальше розслідування екологічних волонтерів ГО «Розбудова» щодо діяльності ТОВ «Монсанто Україна» читайте в наших наступних публікаціях.

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com