ГО «Розбудова» бере участь в моніторингу вмісту ртуті в волоссі у жінок

Активна діяльність волонтерів екологічного напрямку ГО «Розбудова» не залишилась непоміченою і за межами України.

У грудні 2015 року ми вже повідомляли, що ГО «Розбудова» стала повноправним членом та представником в Україні однієї із найбільших та найвпливовіших НГО світу IPEN. Ця глобальна мережа об’єднує понад 700 неурядових організацій з хімічної безпеки по всьому світу, а головним напрямком діяльності IPEN є ліквідація стійких органічних забруднювачів (СОЗ).

А нещодавно надійшла ще одна приємна звістка - ГО «Розбудова» отримала грант на проведення моніторингу вмісту ртуті в волоссі у жінок дітородного віку в Сумській області.

Ухвалення Договору про Ртуть в 2013 році показує, що світова спільнота визнає ртуть в якості загрози для здоров'я людини, засобів до існування і навколишнього середовища. Основною метою проекту IPEN «Глобальний моніторинг вмісту ртуті у волоссі жінок дітородного віку» є отримання нових даних і підвищення рівня інформованості про глобальне ртутне забруднення, перш за все в країнах, що розвиваються і в країнах з перехідною економікою. Отримана моніторингова інформація буде включати результати біомоніторингу (визначення ртуті в пробах волосся) в конкретних населених пунктах, щоб підвищити рівень знань про їх ртутне забруднення (особливо це стосується жінок дітородного віку, які особливо вразливі до впливу ртуті), підвищуючи при цьому інформованість громадськості про загрози, пов'язаних з глобальним ртутним забрудненням.

Наразі волонтери-екологи ГО «Розбудова» проводять роботу по відбору проб волосся жінок та заповненню відповідних анкет. Усього має бути відібране волосся 30-35 жінок у віці від 18 до 44 років згідно визначених інструкцій та методологій. Всі жінки повинні висловити свою згоду документально та заповнити анкету. Ця робота має бути завершена до 29 лютого 2016 року, після чого відібраний матеріал передається до лабораторії BRI в Сполучених Штатах Америки, з якою IPEN уклала відповідну угоду.

Підсумковий Звіт IPEN «Глобальний моніторинг вмісту ртуті у волоссі жінок дітородного віку» буде опублікований до 30 березня 2016 року.

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com