«Утилізована» Україна, або чергова бездіяльність впливових можновладців

ГО «Розбудова» продовжує проводити екологічний моніторинг.

У Каневі оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Черкаській області ДЗЕ Нацполіції в рамках відкритого кримінального провадження № 12016251010007977 продовжують перевірки  ТОВ «СУЧАСНИЙ ЦЕНТР УТИЛІЗАЦІЇ» (код ЄДРПОУ 38962363) за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 326 КК України провели обшук на території підприємства, що знаходиться біля Канівського водосховища (буквально за 200 метрів від Дніпра), де зберігаються небезпечні відходи.

Відходи знаходились під відкритим небом на грунті. Серед виявлених небезпечних відходів переважну більшість складали люмінесцентні лампи, непридатні медичні, фармацевтичні та косметичні засоби, батареї живлення, хімікати, відпрацьовані мастила, пластик, комп’ютерна техніка, протигази та автошини. Неналежне зберігання небезпечних відходів призвело до забруднення земельної ділянки, а також знищення частини зелених насаджень.

Активісти ГО «Розбудова» вперше повідомили громадськість та правоохоронні органи про незаконну діяльність ТОВ «Сучасний центр утилізації» (код ЄДРПОУ 38962363) ще 7 червня 2016 року. Чи можливо було уникнути екологічної катастрофи? Мабуть, ні, але масштабність її можливо було б зменшити щонайменше вдвічі.

Проте цей так званий «Сучасний центр утилізації» – не єдине тут підприємство, котре порушує природоохоронне законодавство.

Свою незаконну діяльність продовжує здійснювати також Ірпіньське «СП-Еконіка» (код ЄДРПОУ 39115938), розміщене в смт. Коцюбинське Київської області за адресою: вул. Пономарьова, 7.

Зухвале рішення експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі, де Міністерство екології зобов’язали скасувати наказ № 393 в частині анулювання ліцензії, звело нанівець надію жителів смт Коцюбинське захистити свій населений пункт від впливу небезпечних відходів. Відтоді активісти ГО «Розбудова» почали власне розслідування.

29.10.2015 р. ТОВ «СП-Еконіка» (код ЄДРПОУ 39115938) звертається до КОДА Департаменту екології та природних ресурсів з матеріалами на проведення державної екологічної експертизи «Оцінка впливів на навколишнє середовище», плануючи здійснювати діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, перевезення, обробка, утилізація) за адресою: вул. Пономарьова, 7, Київська область, м. Ірпінь, смт Коцюбинське (вхідний номер КОДА – 4616). До них у встановленому порядку повинна бути додана погоджена «Заява про наміри» та підтвердження її публікації в пресі (п. 1.6 ДБН.А.2.2.-1-2003). За офіційними даними Департаменту екології та природних ресурсів при КОДА, така «Заява про наміри» та підтвердження її публікації були надані.

Однак голова селища Коцюбинське Матюшина О.В. листом № 01.27/21 від 10.03.2017 р. повідомила нам, що вперше ТОВ «СП-Еконіка» звернулося до Коцюбинської селищної ради з листом № 274 від 30.05.2016 р. Це означає, що погоджена у встановленому порядку «Заява про наміри», яка надавалась Департамену екології та природних ресурсів 29.10.2015 р., ніщо інше як фальсифікація, що є порушенням ст. 366 ККУ.

Окрім вищевказаного порушення, «СП-Еконіка» 25 березня 2016 р. розмістило оголошення в газеті «Експрес-об’ява» (№ 11) про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря за адресою: Київська область, м. Ірпінь, смт Коцюбинське, вул. Пономарьова, 7, на що було надано різку відмову як від мешканців, так і від міських депутатів.

Ось витяг з листа селищного голови:

«Відкриті громадські слухання щодо небезпечного впливу наслідків діяльності підприємства ТОВ «СП-Еконіка» у селищі не проводились, але думка громадськості селища висловлена та є одностайною у депутатських зверненнях та зверненнях мешканців до депутатів: на території селища шкідливого виробництва не повинно бути».

Нагадаємо, що за допомогою саме такої шахрайської схеми була отримана ліцензія ТОВ «Еко-Нова» у м. Баранівка Житомирської області, і лише силами громади вдалося зупинити діяльність такого підприємства.

Незважаючи на відмову, підприємство ТОВ «СП-Еконіка» наразі подало нові документи до Мінекології на розширення місця діяльності.

За інформацією ГО «Розбудови», це підприємство активно працює та звозить до смт. Коцюбинське небезпечні відходи різних класів небезпеки, про що свідчить договір, укладений між комунальним підприємством «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (код ЄДРПОУ 04013755) та «СП-Еконіка» № 05-04/16 від 05.04.2016 р. та відповідний акт надання послуг (виконання робіт) № 233 від 14 квітня 2016 р. до цього договору, а також договір між державним підприємством «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та «СП-Еконіка» № 711/63 від 26.09.2016 р.

 

Кількість небезпечних відходів за наведеними договорам приголомшлива. Комісія Мінприроди, що проводила перевірку, «знайшла» тільки люмінесцентні лампи. Де ж поділися інші відходи? Вочевидь, на очах у громадськості зріє ще одна екологічна катастрофа (форма її виявлення може бути найрізноманітнішою: від захаращеного складу небезпечних відходів до забруднених лісосмуг).

Складається враження, що за «спиною» у цього «СП-Еконіка» стоять впливові можновладці, які, використовуючи свої повноваження, захищають інтереси «СП-Еконіки». Останнім часом процес люстрації затих, проте обурена громадськість завжди напоготові, особливо коли мова йде життя та здоров’я населення. Хотілося б, щоб народні депутати, які останнім часом проявляють інтерес до сфери поводження з небезпечними відходами, згадали про права своїх виборців та враховували і їх безпеку теж, а не лише товщину власного гаманця.

ГО «Розбудова» направляє звернення до Національної поліції України та Державної регуляторної служби з метою попередження чергової катастрофи. Вимагаємо оперативного реагування.

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com