Забезпечення новим житлом вимушених переселенців

З березня 2015 року Громадська організація «Розбудова» розпочала новий проект, основною метою якого є забезпечення новим житлом вимушених переселенців, які постраждали під час АТО, а саме втратили житло під час дій агресора.

Стаття 47 Конституції України зазначає, що  кожен громадянин має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Також Конституція України гарантує кожному громадянину України право на землю (ст.14). Це право громадяни реалізують в процесі безоплатної приватизації землі.

Згідно Земельного кодексу України, кожен громадянин має право отримати безоплатно ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара).

Право на безоплатну приватизацію може бути використано громадянином лише один раз .

У зв’язку з цим ГО «Розбудова» розпочала збір інформації в усіх обласних виконавчих органах влади України, крім Донецької, Луганської та окупованої території Криму, щодо наявності земель запасу, які  можливо надати під приватизацію вимушеним переселенцям.

Також держава переймається цією проблемою , тому всіляко сприяє з наданню внутрішньо переміщеним особам кредитів на придбання земельних ділянок, придбання та будівництво житла відповідно до ЗУ “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб“, статті 15:

А саме:

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень, банківські установи за визначеними Національним банком України переліком та процедурою, забезпечують одноразове виділення для внутрішньо переміщених осіб довгострокового пільгового кредиту (в тому числі – іпотечного) на житла.

При цьому ставка кредитування для такої категорії осіб на зазначені вище цілі має становити не більше облікової ставки Національного банку України (з 17.07.2014 – 12,5 % річних), що встановлена на період видачі такого кредиту. У випадку виділення адресної цільової благодійної або міжнародної благодійної допомоги для будівництва або придбання житла для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території чи у районах ведення військових дій чи проведення антитерористичної операції такі кошти не оподатковуються прибутковим податком та податком на додану вартість.

У зв’язку з вище зазначеним просимо усіх вимушених переселенців звертатися в громадську приймальню ГО «Розбудова» для отримання інформації, необхідної для початку нового життя.

  • За допомогою он-лайн форми на сайті ГО «Розбудова», або через e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • По телефону +38 (044) 528-53-85
  • Прийти на особистий прийом юриста за адресою м.Київ, вул.Предславинська, 43/2. Телефон для попереднього запису +38 (044) 528-53-85

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com